Już lada dzień odbędzie się uroczyste otwarcie hali produkcyjno-magazynowej wraz z częścią biurową i infrastrukturą techniczną w Biskupicach Podgórnych, której generalnym wykonawcą była spółka PROJPRZEM Budownictwo Sp. z o.o. Realizacja ta była jednym z pierwszych dużych kontraktów realizowanych przez tą spółkę. Jej wartość to prawie 30 mln zł.

O zawarciu kontraktu z firmą Starion na budowę hali produkcyjno-magazynowej wraz z częścią biurową i infrastrukturą techniczną w Biskupicach Podgórnych, na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, PROJPRZEM MAKRUM informowało raportem bieżącym we wrześniu ubiegłego roku. Strona umowy – Starion Poland Sp. z o.o. to producent plastikowych obudów do baterii pojazdów elektrycznych. Firma ta jest kooperantem takich firm jak np. LG Chem.

W ramach konsorcjum umowy o generalne wykonawstwo w formule “zaprojektuj i wybuduj” PROJPRZEM Budownictwo wystąpiło w roli lidera, realizując kompleksowo większość prac. Na działce o powierzchni około 22 tysięcy m2, wybudowano halę o powierzchni użytkowej 9532,0 m2. Jest to największa w Europie fabryka baterii do samochodów elektrycznych. Z końcem maja uzyskano pozwolenie na użytkowanie zabudowań, a w czerwcu dokonano finalnych odbiorów i przekazano zamawiającemu. Inwestor kontynuuje obecnie zamaszynowanie obiektu, rozpoczynając jednocześnie pierwsze prace produkcyjne.

We wrześniu prezentowaliśmy relację z wmurowania kamienia węgielnego pod obiekt, w którym udział wziął m.in. Prezes Zarządu spółki PROJPRZEM Budownictwo, Dariusz Paprzycki. Lada dzień zaś, zaplanowano uroczyste przecięcie wstęgi i oficjalne otwarcie obiektu.

PROJPRZEM Budownictwo buduje dla LG Chem
Parkingi MODULO częścią inwestycji Korona Pragi w Warszawie