O NAS

Grupa Przemysłowa PJP MAKRUM S.A. funkcjonuje na rynku od 1990 roku. Obecnie to dynamicznie rozwijająca się spółka na międzynarodowym rynku, w ponad 30 krajach, na 3 kontynentach. Współpraca z rynkiem inwestycyjnym polega na działaniu w następujących segmentach: systemów przeładunkowych, maszyn krusząco-mielących, systemów parkingowych, wyposażenia magazynów oraz budownictwa przemysłowego. Wyróżniającą cechą spółki, tworzącą jej konkurencyjność, jest synergia powyższych segmentów dla pełniejszego i bardziej efektywnego zaspokajania potrzeb rynku.

Systemy przeładunkowe

PJP MAKRUM S.A. posiada bardzo silną pozycję na rynku europejskim jako jeden z czołowych dostawców platform przeładunkowych. W celu sprzedaży kompletnych systemów przeładunkowych powołano dwie spółki: PROMStahl Polska Sp. z o.o., odpowiedzialną za sprzedaż w Europie Środkowo-Wschodniej, PROMStahl Gmbh, odpowiedzialną za sprzedaż w Europie Zachodniej oraz PROMStahl Ltd, pracująca na rynkach brytyjskich. W ramach segmentu istnieje również wewnętrzna Grupa PROM Export odpowiedzialna za ekspansję na nowe rynki.

Maszyny krusząco-mielące

Działalność w tym sektorze opiera się na 150 latach doświadczenia marki Makrum w produkcji maszyn dla m.in. przemysłu cementowego, wydobywczego, chemicznego i papierniczego. Flagowymi produktami spod szyldu marki są funkcjonujące na całym świecie kruszarki, młyny i suszarnie Makrum. Grupa dysponuje również dużym rozwojowym potencjałem produkcyjnym, oprócz tradycyjnych maszyn rozszerzając swoją ofertę o innowacyjne projekty i nowe produkty, dostosowane do wymagań dzisiejszego rynku.

Systemy parkingowe

Najbardziej innowacyjny segment działalności Grupy to marka Modulo, koordynowany w spółce Promstahl Sp. z o.o., zajmuje się produkcją i dystrybucją automatycznych systemów parkingowych MODULO, będących  skutecznym rozwiązaniem problemu parkowania w zatłoczonych aglomeracjach miejskich lub wygodnym i nowoczesnym parkingiem przydomowym. Automatyczne systemy parkingowe MODULO to nie tylko zaawansowane technologiczne maszyny, ale także synonim przyszłości w dziedzinie parkowania.

Budownictwo przemysłowe

Budownictwo przemysłowe jest pierwotną działalnością spółki, która od ponad 60 lat projektuje i buduje obiekty w wielu segmentach rynku, oferując inwestorom indywidualne podejście do każdej inwestycji i zapewniając obopólną satysfakcję z partnerskiego prowadzenia procesu budowy. Solidne podstawy finansowe, poparte przejrzystością wyników spółki notowanej na GPW zapewniają bezpieczeństwo prowadzonej inwestycji. Działalność realizowana jest przez spółkę PROJPRZEM Budownictwo Sp. z o.o., z oddziałami w Bydgoszczy, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie, która dzięki wieloletniemu doświadczeniu i bogatej wiedzy o branży budownictwa, jest w stanie zaproponować odbiorcy najwyższy standard świadczonych usług i rozwiązania dopasowane do jego potrzeb.

Wyposażenie magazynów

Najnowszy segment działalności Grupy Przemysłowej skupia się na produktach wyposażenia magazynów: szerokiej gamie wózków widłowych oraz regałach magazynowych. Jest to działalność komplementarna z segmentem budownictwa i systemów przeładunkowych, pozwalająca zaproponować rynkowi kompleksowe magazyny pod klucz. Segment reprezentuje marka Promlift, należąca do spółki Promstahl Sp. z o.o.