Intensywne powiększanie się powierzchni magazynowej w Polsce sprawia, że oprócz zapotrzebowania na wózki widłowe, równie szybko poszerza się oferta na wyposażenie magazynów, w tym regałów. Ze specjalistycznymi produktami temu szybko rosnącemu rynkowi przychodzi najmłodsza ze spółek Grupy Przemysłowej PJP Makrum.

Rosnącemu od kilku lat skokowo rynkowi e-commerce, paradoksalnie do wielu gałęzi gospodarki, sprzyjał miniony rok i obecność pandemii. Przenoszenie handlu do internetu związane z zamknięciami galerii, lockdownem, kwarantannami, wymaga na dostawcach ciągłego poszerzania przestrzeni magazynowej. Dodając do tego wejście do polskiego handlu kolejnego wielkiego gracza – polskiej wersji portalu Amazon, także rynkowi wyposażenia magazynów wróżyć można ciąg dalszy dobrej passy.

Regały magazynowe służą głównie do przechowywania towarów, ale także pomagają optymalizować koszty procesów logistycznych. Dobrze zaprojektowany system pozwala na redukcję kosztów składowania.

– W naszej ofercie posiadamy regały paletowe oraz wspornikowe wysokiego składowania. Rozwój branży e-commerce, związany z dużym wzrostem zakupów online w ostatnim czasie, sprawia, że ilość powierzchni magazynowej rośnie, a co za tym idzie, zapotrzebowanie na wyposażenie również. Coraz więcej klientów zgłasza zapotrzebowanie na takie produkty – mówi Jan Borodo – prezes firmy Promlift Sp. z o.o., która jest jednym z wiodących dystrybutorów wyposażenia magazynowego w regionie kujawsko-pomorskim

Najpopularniejszym z produktów oferowanych przez Promlift są regały paletowe, czyli „must have” każdego magazynu. Przeznaczone są zarówno dla dużych centrów logistycznych potrzebujących nawet kilkadziesiąt tysięcy miejsc paletowych oraz małych hurtowni czy magazynów, gdzie zwykle składowane są półprodukty. Modułowość systemów pozwala na łatwy montaż, demontaż oraz rozbudowę w razie potrzeby. System wykorzystywany jest również do pomostów regałowych.

Do składowania długich elementów, najlepszym rozwiązaniem są regały wspornikowe. Specjalnie przystosowany system pozwala bezpiecznie przechowywać towar, nie obawiając się o jego zniekształcenie. Ten rodzaj produktu idealnie sprawdza się w branży metalurgicznej, jako regały na rury, pręty blachy oraz wszelkie elementy stalowe. Zastosowanie znajdują również w tartakach, magazynach meblowych i wszędzie tam, gdzie składuje się długie elementy.

Warto dodać, że Promlift realizuje w zakresie regałów wiele projektów indywidualnych, dopasowanych do specyficznych wymagań i specyfiki klienta. Specjalnością tej spółki w zakresie wyposażenia magazynów, obok regałów, są także wózki widłowe.

Realizacja Projprzem Budownictwo dla Bridgeston (video)
Styczniowy newsletter spółki PJP MAKRUM