PJP Makrum jest uznanym producentem maszyn i urządzeń dla przemysłu wydobywczego, chemicznego, cementowego i papierniczego; specjalizuje się również w wytwarzaniu jednostkowych, wyspecjalizowanych konstrukcji stalowych – głównie przemysłowych i magazynowych – o wysokich wymaganiach jakościowych. Prezentujemy część implementacji zrealizowanych tego lata.

Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych pracowników oraz dbałości o najmniejsze szczegóły w procesie tworzenia jesteśmy w stanie zaoferować Państwu profesjonalizm na każdym etapie inwestycji oraz terminową realizację usług. Nasze obiekty wykonywane są w oparcie o dokumentację techniczną sporządzaną przez nas samodzielnie lub dostarczoną przez Klienta.

Regularnie dostarczamy podzespoły do naszych maszych. Tym razem – przystawkę wlotu do młyna dla jednej z firm działającej w branży chemicznej:

Korownik dla klienta z branży papierniczej. Urządzenie służy do wstępnej obróbki drewna – pozbawienia kłód z warstwy kory:

Bęben korujący ma w najszerszym punkcie ma 6 m średnicy, ok. 20 m długości i waży ok. 130 ton. Dostarczenie go na miejsce do klienta będzie wymagało wykorzystania specjalnych środków transportu, przewidzianych do przewożenie ładunków wielkogabarytowych. Montaż urządzenia w linii produkcyjnej odbywać się natomiast będzie za pomocą dźwigów samojezdnych o nośności kilkuset ton, pracujących na dużej wysokości.

Instalacja imponujących rozmiarów korownika:

GDA-V2 to nowa wersja Granulatora Destrukru Asfaltowego. Tym razem urządzenie składa się z dozatora, granulatora oraz zestawu przenośników podających. Maszyna pracuje w wytwórni mas bitumicznych:

Kolejny z zaprojektowanych i wyprodukowanych przez nas Granulatorów Destruktu Asfaltowego GDA. Podążając za potrzebami klientów – tym razem w wersji przenośnej:

Konstrukcje stalowe, które wchodzą w skład systemów wysp suszarek. Wezmą udział w procesie suszenia zrębków drzewnych w produkcji przemysłowych granulatów drzewnych.To paliwo odnawialne stosowane w elektrowniach zamiast węgla. Dzięki takiej technologii naszemu Klientowi udaje się stworzyć produkt o większej zawartości węgla, mający zastosowanie nie tylko w wytwarzaniu energii, ale także w biopaliwach, tworzywach sztucznych, produkcji stali, a nawet kondycjonowaniu gleby. Urządzenia trafiły do Estonii:
 

Młyn sitowy i kruszarka walcowa – to przykłady projektów, które zrealizowaliśmy w ostatnim czasie. Materiał, który trafiać będzie do maszyn to katalizator żelazowy. Maszyny zamontowane zostały u klienta z branży chemicznej:

 

Wrześniowy newsletter spółki PJP MAKRUM
Projprzem Budownictwo – koronahossa czy dobre przygotowanie? Plany na przyszłość – podcast 02 PJP Makrum S.A.