Prezentujemy realizację segmentu maszynowego Grupy PROJPRZEM MAKRUM. Spółka kontynuuje działania zmierzające do uczynienia w tym segmencie firmy o charakterze przede wszystkim inżynierskim, stawiając na swoje wysoko wyspecjalizowane produkty. Tym razem MAKRUM realizuje zadanie pod nazwą: węzeł kruszenia i przesiewania żużla konwertorowego.

Opisywany projekt to zaawansowany węzeł krusząco-przesiewający, przygotowywany dla klienta z branży hutniczej.  Cała linia składa się z kilku urządzeń, które stanowią jej trzon – jest to m. in. podawacz stalowo-członowy, kruszarka HJ50, przenośnik taśmowy i przesiewacz. Wszystkie te urządzenia są mocowane na konstrukcji wsporczej. Najwyższy poziom podestów sięga ponad 8,5 metra nad poziomem gruntu, a całość budowanej linii waży ponad 100 ton.

W trakcie obróbki w opisywanym węźle, ciekły żużel z pieca konwerterowego jest najpierw studzony w dole żużlowym, a następnie kruszony i dzielony na dwie frakcje. Obie frakcje dodawane są ponownie do pieca konwerterowego, aby odzyskać z nich cenny pierwiastek, którego zawartość w żużlu dochodzi nawet do 30%.

Do stworzenia węzła krusząco-przesiewającego wykorzystano nową serię kruszarek MAKRUM HJ, która narodziła się z idei innowacyjnego podejścia do konstruowania maszyn. Zgodnie z obecnymi trendami linia HJ zapewnia łatwość obsługi maszyny oraz kompaktową budowę. Kruszarki szczękowe sprawdzają się przy kruszeniu materiałów średnio twardych, jak i twardych, takich jak: diabaz, granit, bazalt czy klinkier. Dzięki specjalnej śrubie możemy z łatwością regulować szczelinę w pełnym zakresie. Specjalna konstrukcja tłumików zapewnia bardziej kulturalną pracę maszyny, a umiejscowienie silnika na ramie tworzy solidną i zwartą konstrukcję.

Rodzaj materiału, jak i ich gramatura, nie stanowi dla kruszarek HJ trudności, ponieważ daje ona możliwość zastosowania wielu typów szczęk i swobodnej regulacji kąta pochwytu. Trwałe łożyska od sprawdzonych dostawców gwarantują bezpieczeństwo pracy w każdych warunkach i zapewniają komfort użytkowania niezależnie od profilu działalności.

Październikowy newsletter spółki PROJPRZEM MAKRUM
Kolejny znaczący kontrakt budowlany dla LG Chem