Pod koniec listopada reprezentanci spółki MODULO Parking wzięli udział w konferencji Garaże I Parkingi Podziemne 2018. Konferencja odbyła się w Warszawie i poruszała nowe, ważne tematy z obszaru projektowania, budowy i zarządzania budynkami i obiektami z parkingiem podziemnym i naziemnym. 

Wydarzenie skupiło się na problemach w projektowaniu i budowie obiektów użyteczności publicznej z garażem wielostanowiskowym i bezpośrednim przełożeniu tego na bezpieczeństwo konstrukcyjne i pożarowe. Temat omawiano w odniesieniu zarówno do budynków wysokich i wysokościowych, wielkopowierzchniowych jak centra handlowe i galerie, ale też użyteczności publicznej jak na przykład szpitale. Te i wiele innych zagadnień z obszaru architektury i infrastruktury budynków i obiektów budowlanych z garażem wielostanowiskowym znalazły się w programie konferencji w Warszawie.

Konferencję szczególnie skierowana był do konstruktorów, architektów, projektantów, inżynierów/kierowników budów/robót oraz inwestorów i zarządców parkingów, centr biurowych, galerii handlowych, rynku hotelowego, obiektów użyteczności w tym szpitali oraz ich generalnym wykonawcom.

Deweloperów, zarządców budynków komercyjnych, spółdzielczych czy wspólnot mieszkaniowych szczególnie interesowały niekonwencjonalne rozwiązania parkingowe pozwalające optymalizować koszty i przestrzeń w parkingową w miejscach o ograniczonych możliwościach budowy parkingów. Grupie tej ze skuteczną odpowiedzią na te problemy ruszyła spółka MODULO Parking, prezentując swoje rozwiązania w zakresie automatycznych systemów parkingowych. Podczas konferencji wystąpiliśmy z prelekcją pt. “Pytanie czy za 10 lat będziemy mieli gdzie parkować w miastach?”

Obecność maszyn MODULO na tego typu imprezach zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem gości i pozwala na przedstawienie mechaniki i walorów użytkowych naszych parkingów szerokiej publiczności. Nie inaczej było tym razem!

Parkingi MODULO to najbardziej innowacyjny produkt z portfolio Grupy Przemysłowej PROJPRZEM MAKRUM S.A. Jest to stosunkowo nowy produkt, nad wprowadzanie którego na rynek, pracowano przez ostatnie lata. Rok bieżący przynosi już pierwsze żniwa tego procesu. W pierwszych trzech miesiącach 2018 r., przychody ze sprzedaży parkingów wyniosły 5,2 mln złotych, co w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego jest zadowalającym wzrostem, bo z poziomu zaledwie paruset tysięcy zł.

 

 

Podsumowanie jubileuszowego roku 2018 marki MAKRUM
Trzeci oddział PROJPRZEM Budownictwo otwarty we Wrocławiu