Rozpoczął się ostatni etap rozbiórki fabryki Projprzem Makrum. W miejscu tym Grupa Kapitałowa IMMOBILE kontynuować będzie budowę największego nowoczesnego osiedla w mieście. W przestrzeń osiedla planowane jest wkomponowanie dwóch maszyn, które będą ukłonem w stronę przemysłowej historii tego miejsca, a zarazem ciekawym elementem inwestycji. Prezentujemy dokumentację fotograficzną prac autorstwa Krystiana Dobosza z bloga Bydgoszcz w Budowie.

Rozpoczęcie prac w sercu bydgoskiego Osiedla Leśnego, nie pozostało niezauważone przez mieszkańców i lokalnych dziennikarzy. Nieruchomość na której trwają wyburzenia jest własnością spółki Makrum Development, która tak jak PROJPRZEM MAKRUM, jest częścią Grupy Kapitałowej IMMOBILE. Spółka rozpoczęła prace rozbiórkowe pod koniec września, po uprzednim uzyskaniu odpowiednich pozwoleń.

Prace rozbiórkowe pozostały bez negatywnego wpływu na procesy produkcyjne prowadzone przez spółki Grupy Przemysłowej PROJPRZEM MAKRUM. Przygotowywano się bowiem na ten scenariusz już od kilku lat, kiedy to zapadły kluczowe decyzje dotyczące przeznaczenia tego atrakcyjnego inwestycyjnie terenu pod budownictwo mieszkaniowe oraz biurowo-usługowe. Produkcja maszyn krusząco-mielących Makrum została relokowana, a w części zapewniającej lepszą efektywność kosztową, przeniesiona do partnerów outsourcingowych.

Fabryka PROJPRZEM MAKRUM trwale wpisała się w historię bydgoskiego przemysłu, pozostając jednym z ostatnich tego typu obiektów funkcjonujących w sercu miasta. Powstała na początku XX w., kiedy przemysłowiec Hermann Löhnert zakupił teren na wschodnim obrzeżu ówczesnej Bydgoszczy z przeznaczeniem na rozbudowę zakładu pierwotnie zlokalizowanego przy ul. Dworcowej.

Za zdjęcia z inwestycji dziękujemy Krystianowi Doboszowi, autorowi bloga Bydgoszcz w Budowie, gdzie znaleźć można więcej zdjęć i dodatkowe informacje na temat inwestycji.

Czat inwestorski z Prezesem PROJPRZEM MAKRUM i Strefą Inwestorów!
Ponad 100 pomostów PROMStahl w centrum dystrybucyjnym PEPCO