Po raz kolejny mamy przyjemność zaprezentować realizację automatycznych systemów parkingowych Modulo w Trójmieście. Tym razem przedstawiamy halę garażową w Gdyni, w której znalazły się aż 23 systemy niezależne Modulo Platforms i 10 platform zależnych Modulo Slant. Łącznie zamontowano aż 104 miejsca parkingowe.

Systemy parkingowe SINGLE i DUAL PLATFORMS to rozwiązania bardzo wygodne w użytkowaniu. Wersja DUAL pozwala na zaparkowanie nawet czterech aut jednocześnie, a wjazd i wyjazd każdym z nich nie jest uzależniony w żaden sposób od pozostałych. System wykorzystując niewielką powierzchnię pozwala w łatwy sposób podwoić ilość dostępnych miejsc parkingowych bez konieczności rozbudowy budynku w górę. Dostępnych jest wiele wariantów wysokościowych – nawet dla pojazdów o wysokości 2 m. System dedykowany jest do wszelkich hal garażowych i garażów podziemnych. To najlepsze rozwiązanie w miejscach, gdzie nie ogranicza nas głębokość wykopu czy wysokości pomieszczenia.

System MODULO PLATFORMS powiela miejsca parkingowe w sposób niezależny. W skład urządzenia wchodzą: konstrukcja nośna, instalacja hydrauliczna wraz z agregatem hydraulicznym i instalacja elektryczna. Każde urządzenie posiada indywidualny panel sterowania, który dzięki przypisanemu kluczowi, zabezpieczony jest przed wykorzystaniem przez osoby nieupoważnione.

System przesuwnych odbojników umieszczonych na platformie parkingowej zapewnia prawidłowe pozycjonowanie auta. Na każdym panelu sterowniczym znajduje się wyłącznik awaryjny umożliwiający zatrzymania urządzenia na wypadek wystąpienia niebezpieczeństwa.

MODULO SLANT jest systemem, który świetnie sprawdzi się w miejscach o ograniczonej wysokości – górna platforma jest pochylona względem dolnego miejsca postojowego i opuszczana pod niewielkim kątem tak, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Rozwiązanie to jest idealne do garaży o niskim stropie między innymi w budynkach wielorodzinnych czy instytucjach publicznych. To najlżejszy ze wszystkich Systemów Parkingowych MODULO. Co ważne, aby go móc go użytkować wystarczy 2.5 m szerokości, czyli tylko tyle, ile obejmuje standardowe miejsce parkingowe.

PJP MAKRUM - zmiana nazwy spółki
Realizacja Modulo Platforms na osiedlu w Gdańsku