Mieliśmy już przyjemność informować o umowie zawartej 1 października 2019 roku przez Projprzem Budownictwo sp. z o.o., ze spółką LG Chem Wrocław Energy sp. z o.o. Dotyczyła ona realizacji inwestycji budowlanej pn.: „Budowa magazynów Pack2 No1 i No2 w Biskupicach Podgórnych”. Przedstawiamy fotorelację z trwającej obecnie realizacji systemów przeładunkowych we wzniesionych już magazynach, których wykonawcą jest spółka PromSTAHL Polska, również należąca do Grupy Przemysłowej Projprzem MAKRUM.

W obiekcie magazynowym firmy zamontowane zostanie 9 hydraulicznych pomostów przeładunkowych z najazdem uchylnym typu PS. Oprócz tego na stanowiskach przeładunkowych znajdą się kurtyny uszczelniające PMV, naprowadzacze oraz odboje. Główny inwestor, największej w Europie fabryki baterii litowych do pojazdów elektrycznych – spółka LG Chem, jest częścią znanego na całym świecie koreańskiego koncernu LG. Nie jest to pierwszy kontrakt realizowany dla tego klienta przez spółki zależne Grupy Przemysłowej Projprzem MAKRUM. W ramach poprzedniego kontraktu zrealizowanego w 2018 r., wykonano budynek 201 i 202 w Biskupicach Podgórnych.

Produkcja, dystrybucja i serwis systemów przeładunkowych realizowane są w spółce PROJPRZEM MAKRUM S.A. oraz spółkach zależnych PROMStahl Polska sp. z o. o. i PROMStahl GmbH. Specjalnością tych firm jest technika przeładunkowa, obejmująca takie produkty jak pomosty przeładunkowe, kurtyny uszczelniające, odboje, naprowadzacze oraz różnego rodzaju bramy przemysłowe. Produkcja pomostów wraz z akcesoriami realizowana jest w nowoczesnej i zautomatyzowanej fabryce w Koronowie k. Bydgoszczy, a dystrybucja realizowana jest poprzez sieć agentów i dystrybutorów obejmującą zasięgiem ponad 40 krajów.

 

Odnowiona wersja kruszarki walcowej
Fotorelacja z Targów BUDMA 2020