MAKRUM to uznany producent maszyn i urządzeń dla przemysłu wydobywczego, chemicznego, cementowego i papierniczego. Specjalizuje się również w projektowaniu oraz produkcji ciężkich konstrukcji stalowych. Jedną z ostatnich ważnych realizacji tego segmentu działalności PROJPRZEM MAKRUM S.A., był młyn rurowy.

2

Młyny są jednym ze sztandarowych produktów, z których bydgoska firma produkcyjna znana jest już od 150 lat. Praca z tego typu maszynami jest specjalnością MAKRUM, które posiada unikatową w skali kraju infrastrukturę, pozwalającą pracować na tak dużych konstrukcjach. Oprócz młynów sztandarowymi produktami marki są kruszarki i suszarnie, a także nowoczesne propozycje łączące funkcje tradycyjnych maszyn z potrzebną w obecnych czasach innowacją. Przykładem takiego produktu jest na przykład granulator destruktu asfaltowego.

1

Młyny rurowe są grupą produktów przeznaczoną do mielenia rudy dla przemysłu chemicznego oraz przemysłu związanego z metalami nieżelaznymi. Młyny rurowe znajdują również zastosowanie do mielenia kamienia wapiennego, piasków oraz wielu innych materiałów. W zależności od wymagań klienta młyn, może być dostosowany do jego profilu produkcji.

5

Prezentujemy zdjęcia z realizacji młyna dla polskiego klienta. Tuż przed świętami specjaliści MAKRUM nie zwalniali tempa, kończąc również podobną realizację projektu w czeskiej Ostrawie, gdzie do eksploatacji oddano właśnie młyn rurowy. Młyn z wykładziną gumową będzie służył do mielenia na mokro piasku w zakładach producenta betonów komórkowych.

Czy wiecie, że zanim młyn zacznie właściwie pracować należy wykonać „próby ruchowe”? U klienta produkującego beton komórkowy wykonaliśmy już dwie takie próby. W pierwszym etapie młyn pracował 24 godziny bez obciążenia. W drugim natomiast, wypełnienie wynosiło 25%. Każda próba to sprawdzenie poprawności parametrów młyna, potwierdzające profesjonalizm producenta i fakt, że o każdy realizowany projekt dba on kompleksowo.

3

 

150 urodziny MAKRUM - część 1: dziedzictwo Hermana Löhnerta
Produkty PROMStahl w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu