Z fabryki MAKRUM wyjechały kolejne maszyny. Za nami przygotowanie transportu wielkogabarytowej suszarni oraz rębaka do drewna.


Suszarnia wykonana została w ramach umowy na dostawę i montaż materiałów pomocniczych. Materiały pomocnicze przy procesie wytopu to koks, piasek i kamień wapienny. Walczak suszarni ma długość aż 15,4 m. Załadunek tej wielkogabarytowej maszyny możliwy był dzięki suwnicy, która znajduje się przed naszą fabryką. Suwnica może udźwignąć elementy ważące nawet 50 ton.

Do jednego z naszych skandynawskich Klientów wyjechał natomiast rębak do drewna. W pierwszym transporcie przewieziony został zespół napędowy. Drugi załadunek obejmował ważący aż 48 ton Drum Chipper, czyli właściwy rębak bębnowy. Maszyna będzie wchodziła w skład linii technologicznej zaopatrującej kocioł w biomasę.

W fabryce odbył się również montaż próbny zaparzalnika krajanki. Montaż przeprowadzony został na potrzeby wstępnego wykrycia ewentualnych niezgodności wymiarowych. Dzięki temu możliwe jest dokładne dopasowanie i oznakowanie poszczególnych części, czyli: korpusu zaparzalnika, pokrywy strony napędu i pokrywy strony ekranów oraz nasypu. Po montażu wstępnym, wszystkie elementy zostały zdemontowane i są przygotowywane do malowania.

W trakcie prac jest natomiast retortownia ruchu ciągłego. Obecnie wykonywane są wyciągi załadowcze oraz rurociąg z wymurówką.

Fabryka MAKRUM w obiektywie bydgoskich licealistów
Omówienie wyników za 2017 rok przez Prezesa Piotra Szczeblewskiego