Systemy parkingowe MODULO to najbardziej innowacyjny produkt portfela Grupy Przemysłowej PORJPRZEM MAKRUM, w związku z czym budzą duże zainteresowanie. Potencjalni klienci z zaciekawieniem pytają jak wygląda proces zamówienia wybranego systemu. Od czego zacząć? Ile trwa realizacja projektu? Jaką dokumentację projektową należy przedstawić? Kwestie te tłumaczą specjaliści spółki MODULO Parking.
Zgłaszając się do jednego z doradców techniczno-handlowych MODULO kluczowe jest posiadanie projektu architektonicznego w postaci rzutu oraz przekroju budynku, w którym mają znaleźć się platformy.
– Dopiero wtedy możemy przeprowadzić wstępne pomiary w celu określenia, który z systemów parkingowych powinien zostać wpisany w projekt – mówi reprezentant handlowy Kajetan Duszyński – Ważna jest również lokalizacja budynku, a także planowany termin rozpoczęcia inwestycji.
Po pierwszych rozmowach i ustaleniach, do klienta wysłane zostają „bloki” urządzeń w postaci plików .dwg przygotowane przez naszych projektantów. W plikach znajdują się niezbędne rysunki, z właściwymi wymiarami platform, które architekt potrzebuje, aby wpisać system parkingowy w plan budynku.
– Najlepiej, jeśli klient zgłosi się do nas już we wczesnej fazie projektowej – mówi doradca techniczno-handlowy Martin Szargan. – Wszystko po to, aby projektant, najszybciej jak tylko to możliwe, mógł wychwycić wszelkie możliwe „kolizje” związane z instalacjami wod-kan czy wentylacją. Kolejnym krokiem jest ostateczna decyzja w postaci podpisanej umowy.
Trochę inaczej cały proces wygląda w przypadku klienta indywidualnego. Tutaj bardzo często to my proponujemy konkretny system parkingowy. Oczywiście, wszystko w oparciu o to, czym dysponuje osoba zainteresowana. Zdarzają się projekty, w których system ma zostać zamontowany w postawionym już, przydomowym garażu oraz takie, gdzie należy zaanektować przestrzeń i od początku zaprojektować system parkingowy, na przykład tak, aby górna platforma stanowiła jednolitą powierzchnię z terenem dookoła niej. Warto również sprecyzować, jakie pojazdy będą na platformach parkować, tzn. podać ich wysokości, szerokości oraz masę własną.
– Zdarzyło się, że jeden z projektów nie mógł dojść do skutku. A wszystko przez… prąd, a właściwie jego brak. Agregaty hydrauliczne potrzebują napięcia trójfazowego, którego osoba zainteresowana, z różnych przyczyn, nie mogła doprowadzić do miejsca instalacji systemy parkingowego.
Proces projektowania, który jest kolejnym krokiem, trwa od 2 do kilku tygodni – w zależności od skali przedsięwzięcia. Konstruktorzy gotową dokumentację warsztatową przekazują do hali produkcyjnej. Produkcja zajmuje ok. 8 tygodni i odbywa się wyłącznie w Polsce, w zakładzie produkcyjnym PROJPRZEM MAKRUM w Koronowie.
– Kiedy systemy parkingowe są już gotowe nie pozostaje nic innego, jak rozpocząć montaż – mówi Kajetan Duszyński – Zawsze odbywa się to w tej samej kolejności. Najpierw montowane są elementy mechaniczne, potem hydrauliczne, a na końcu elektryczne. Po skończonym montażu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, urządzenie musi zatwierdzić Urząd Dozoru Technicznego.