Praca magazynu, bez względu na jego wielkość oraz pojemność, powinna być wspierana przez specjalne urządzenia w celu zachowania odpowiedniej efektywności. Podstawę stanowi z reguły wózek widłowy – urządzenie transportu bliskiego, umożliwiające sprawne i bezpieczne przenoszenie ładunków. Jednak im wyższe pomieszczenie, dodatkowo o dużej powierzchni, tym większe zapotrzebowanie na urządzenia ułatwiające pracę. O znaczeniu wyposażenia dla wydajnej pracy magazynów wiedzą specjaliści marki Promlift.

Czym jest magazyn wysokiego składowania? Magazyn taki nie posiada oficjalnej definicji w polskim ustawodawstwie. W literaturze możemy znaleźć tłumaczenie, że nazywamy tak magazyn, gdzie minimalna wysokość na której przechowujemy materiały jest większa od 7,2 metra.

W halach z zastosowaniem systemu wysokiego składowania niezbędne jest wdrożenie odpowiedniego wyposażenia technicznego. Różne, komplementarne do siebie rozwiązania, idealnie się dopełniają, pozwalając na efektywniejsze składowanie i magazynowanie produktów. Możemy tu zastosować:
– Regały statyczne oraz system regałów dynamicznych, których elementy przesuwają się w procesie składowania ładunku za pomocą szyn, kół lub rolek.
– Wózki wysokiego składowania pozwalające na realizację procesów logistycznych na wysokości przekraczającej 13 metrów.
– Przenośniki magazynowe pozwalające automatyzować przepływ materiałów, m.in. ze strefy składowania do magazynu wysokiego składowania.

W hali wysokiego składowania potrzebny będzie także wózek podnośnikowy. Idealnie sprawdzi się wózek przeznaczony do pracy z dużą intensywnością – przykładowo PROMLIFT PRS16-45. Świetnie nada się do pokonywania dłuższych dystansów w magazynie. Wyróżnia go maszt triplex z wolnym skokiem. Dodatkowo technologia AC pozwala na osiąganie dobrych współczynników, dając możliwość szybkiej i bezpiecznej pracy. Wózek sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach magazynowych.

Grupa Przemysłowa PJP Makrum S.A., do której należy marka Promlift, oferuje kompleksowe produkty i usługi dla branży magazynowej. Oprócz regałów magazynowych na wymiar, są to usługi z zakresu generalnego wykonawstwa magazynów pod klucz, wyposażenie ich w systemy przeładunkowe, bramy, podjazdy i akcesoria techniki przeładunku, a także szeroki wachlarz wózków widłowych.
 

Po więcej informacji na temat produktów wyposażenia magazynów Promlift, zapraszamy na stronę internetową marki: https://promlift.com/ oraz do jej sklepu internetowego: https://shop.promlift.com/

Mocne przeładunki. PJP Makrum opublikowała wyniki za rok 2021
Realizacja systemów przeładunkowych przez brytyjską spółkę Promstahl Ltd