W minionym tygodniu PROJPRZEM S.A. poinformowała o zawarciu znaczącej umowy pomiędzy jej spółką zależną PROJPRZEM Budownictwo Sp. z o.o. a Starion Poland Sp. z o.o. Kontrakt generalnego wykonawstwa opiewa na kwotę prawie 28 milionów złotych.

pjp budownictwo przezPrzedmiotem zawartej umowy jest budowa hali produkcyjno-magazynowej wraz z częścią biurową i infrastrukturą techniczną w Biskupicach Podgórnych na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Strona umowy – Starion Poland Sp. z o.o. to producent plastikowych obudów do baterii pojazdów elektrycznych. Firma ta jest kooperantem takich firm jak np. LG Chem.

20170901_100400

W ramach konsorcjum umowy o generalne wykonawstwo w formule “zaprojektuj i wybuduj” PROJPRZEM Budownictwo wystąpi w roli lidera, realizując kompleksowo większość prac. W pierwszym etapie inwestycji, na działce o powierzchni około 22 tysięcy m2, wybudowana zostanie hala o powierzchni użytkowej  9532,0 m2. Będzie to największa w Europie fabryka baterii do samochodów elektrycznych. Planowany termin otwarcia obiektu to kwiecień 2018.

1 września w Podstrefie Wrocław-Kobierzyce w Biskupicach Podgórnych odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę hali. W wydarzeniu udział wziął Dariusz Paprzycki, Prezes Zarządu PROJPRZEM Budownictwo Sp. z o.o. (na poniższym zdjęciu drugi z lewej)

kopanie

pierwszy-rzad

Za wykonanie przedmiotu umowy Inwestor dokona zapłaty wynagrodzenia w wysokości 28,4 mln zł, z czego 27,6 mln zł przypadnie liderowi, zgodnie z umową konsorcjum.

tlum

Budownictwo przemysłowe to działalność z której historycznie wywodzi się Grupa PROJPRZEM. Od ponad 60 lat projektuje i buduje obiekty w wielu segmentach rynku, oferując inwestorom indywidualne podejście do każdej inwestycji i zapewniając obopólną satysfakcję z partnerskiego prowadzenia procesu budowy. Działalność ta została zintensyfikowana po dołączeniu spółki do Grupy Kapitałowej IMMOBILE, a w związku z jej szybkim rozwojem powołano dedykowaną budownictwu przemysłowemu spółkę zależną – PROJPRZEM Budownictwo. Operuje ona w oddziałach w Poznaniu i Bydgoszczy, gdzie dzięki pozyskaniu własnej, doświadczonej kadry technicznej, działania operacyjne zostały szybko reaktywowane poprzez sprawną realizację nowych umów.

Spółka, dzięki wieloletniemu doświadczeniu i bogatej wiedzy o branży budownictwa, jest w stanie zaproponować odbiorcy najwyższy standard świadczonych usług i rozwiązania dopasowane do jego potrzeb. Solidne podstawy finansowe, poparte przejrzystością wyników spółki notowanej na GPW zapewniają bezpieczeństwo prowadzonej inwestycji. Zalety te zostały docenione przez kolejnego inwestora, który powierzył Projprzemowi budowę nowego obiektu.

We wpisie wykorzystano zdjęcia autorstwa Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (źródło)

 

Uchwały Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy
Prezes Piotr Szczeblewski dla Inwestorzy.tv