Wraz z początkiem kwietnia swoje funkcjonowanie rozpoczął kolejny, czwarty już oddział spółki Projprzem Budownictwo. Po Bydgoszczy, Poznaniu i Wrocławiu, spółka kierować projektami będzie również z Warszawy.

Przed 1 kwietnia 2021 roku, Projprzem Budownictwo prowadziło projekty z trzech oddziałów spółki: w Poznaniu, Bydgoszczy i Wrocławiu. Wraz z początkiem kwietnia otwiera nowy, tym razem w Warszawie. Dotychczas spółka realizowała projekty w budownictwie przemysłowym, handlowym, biurowym oraz mieszkaniowym głównie na terenie województwa wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego oraz dolnośląskiego. Teraz zakres ten będzie można rozszerzyć o kolejne obszary kraju. – W planach mamy również kolejne oddziały – mówi Dariusz Paprzycki, prezes zarządu spółki.

W 2019 roku w segmencie budownictwa przemysłowego odnotowano bardzo dynamiczny, bo aż 94,4% wzrost sprzedaży (+89,1 mln PLN w stosunku do roku 2019). Rok 2021 r. spółka rozpoczyna z portfelem zamówień w wysokości 100 mln PLN do realizacji w każdym z nadchodzących dwóch lat. Jako cel stawia sobie koncentrację na utrzymaniu poziomu rentowności i zwiększeniu wolumenu sprzedaży.

Projprzem Budownictwo od 2017 roku działa w strukturach Grupy Kapitałowej Immobile i Grupy Przemysłowej PJP Makrum. W pierwszych miesiącach po reaktywacji budownictwa przemysłowego, dawniej tradycyjnej działalności Projprzem, spółka celowała w mniejsze kontrakty, rzędu 20-40 milionów. W perspektywie od samego początku były jednak te duże inwestycje, które Projprzem z powodzeniem od dłuższego czasu realizuje.

– Obecnie dwa najważniejsze projekty, przy których pracujemy to budowa osiedla „Perfumiarnia” w Poznaniu (wartość kontraktu blisko 75 mln zł) oraz rozbudowa Tłoczni gazu w Odolanowie (wartość kontaktu ok. 85 mln zł). Prace w „Perfumiarni” są obecnie na etapie garażu, w Odolanowie natomiast odbywają się roboty ziemne, palowanie oraz przygotowywanie fundamentów – ujawnia Dariusz Paprzycki. – Za nami również najbardziej złożony projekt pod względem technicznym, który mieliśmy okazję realizować, czyli rozbudowa zakładu produkcyjnego Bridgestone w Poznaniu.

Projprzem Budownictwo wybuduje we Wronkach nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowego Akademii Lecha Poznań
Webinar Piotra Szczeblewskiego i PJP Makrum z Portalem Analiz (video)