„Przyszłość parkowania w miastach” – taki był temat konferencji, zorganizowanej przez spółkę MODULO Parking w siedzibie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń specjalistów z branży budowlanej, deweloperskiej, architektonicznej oraz motoryzacyjnej.

IMG_3760

Na zaproszenie spółki MODULO odpowiedzieli m.in. przedstawiciele miasta i takich firm jak Budimex, Mostostal, uznanych pracowni architektonicznych czy firm deweloperskich. Na prelekcjach obecni byli również studenci goszczącej nas uczelni.

IMG_3808

Brak odpowiedniej ilości miejsc parkingowych jest problemem, z którym muszą zmierzyć się wszystkie współczesne metropolie. Co zrobić, aby nie anektować zbyt wiele przestrzeni miasta lub zielonych terenów na miejskich osiedlach? Na to pytanie odpowiedzieć chce spółka MODULO, proponując automatyczne systemy parkingowe, które pozwalają na oszczędność miejsca, wygodę parkowania i bezpieczeństwo przechowywania pojazdów. Spółka działa zaledwie cztery lata, a już może pochwalić się dużymi projektami m.in. w Warszawie, Sopocie, Wrocławiu, Niemczech czy Szwajcarii.

IMG_3695

Specjaliści obecni na konferencji poruszali tematykę z wielu różnych perspektyw. Bartosz Banaś z Zarządu Dróg i Komunikacji Miejskiej wprowadził obecnych w zagadnienia Inteligentnego Systemu Transportowego (ITS) i korzyści jakie osiągnięto w Bydgoszczy poprzez jego kompleksowe wdrożenie. Piotr Kałdoński z firmy EV+ przedstawił zalety elektromobilności, która powoli staje się naturalnym kierunkiem rozwoju transportu. O tym, jakie zalety ma zastosowanie systemów parkingowych na osiedlach mówił Andrzej Witkowski reprezentujący spółkę deweloperską CDI. Swoimi spostrzeżeniami w kwestii automatyzacji parkowania i oszczędzania przestrzeni podzielili się również reprezentanci Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

IMG_3779

Prelegenci przedstawiali również na czym polega innowacyjność automatycznych systemów parkingowych. Reprezentujący MODULO Piotr Szczeblewski oraz Oktawian Przybylik wyjaśnili skąd idea powstania spółki, a Paweł Laurek przedstawił najważniejsze aspekty techniczne i konstruktorskie systemów MODULO.

IMG_3719

Automatyczne systemy parkingowe są z powodzeniem realizowane w wielu światowych metropoliach i miastach. Konieczność zastosowania nowoczesnych  rozwiązań pojawiła się również w Polsce. Co ciekawe, w naszym kraju wskaźnik liczby samochodów przypadających na 1000 mieszkańców jest wyższy, niż np. w Anglii i wynosi aż 539. Spółka MODULO proponuje systemy, które mogą być zastosowane m.in. w lokalach handlowych, biurach, instytucjach publicznych czy na osiedlach mieszkaniowych. Automatyczne systemy parkingowe chętnie wybierane są również przez klientów indywidualnych, którzy chcą bezpiecznie garażować swoje samochody. Z systemem MODULO zaparkują oni dwa pojazdy na jednym miejscu parkingowym, wykorzystując w tym celu dwie automatyczne platformy umieszczone pionowo. Produkty które oferuje spółka MODULO są nie tylko funkcjonalne – na życzenie Klienta dostosowujemy je również do preferencji estetycznych oraz przestrzeni w którą będą wkomponowane.

Po części merytorycznej konferencji „Przyszłość parkowania w miastach”, zgromadzeni goście odwiedzili park testowy MODULO zlokalizowany w Bydgoszczy przy ulicy Leśnej, gdzie obejrzeli pokaz demonstracyjny kilku różnych modeli nowoczesnych systemów parkingowych marki MODULO.

900A0752

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za udział w wydarzeniu, a współorganizatorom oraz patronom za współpracę. Mamy nadzieję, że tegoroczną konferencję kontynuować będziemy mogli w przyszłości jako wydarzenie cykliczne, które stanie się dla naszej branży doskonałym forum spotkań i wymiany doświadczeń.

Projprzem Budownictwo finalizuje kolejną inwestycję przemysłową
Realizacja innowacyjnej suszarni MAKRUM dla klienta z branży chemicznej