PROJPRZEM S.A., bydgoska spółka przemysłowa notowana na warszawskiej GPW, poinformowała o umowie swojej spółki zależnej, w ramach której wybuduje halę magazynową wartą 26,9 mln zł netto. To kolejna umowa generalnego wykonawstwa podpisana w ostatnim czasie.

pjp budownictwo przez

Spółka PROJPRZEM poinformowała 27 października br. o podpisaniu umowy ze spółką Luvena S.A. na budowę  hali magazynowej z zapleczem socjalno-biurowym w Luboniu o wartości  26,9 mln zł netto. Inwestycja będzie realizowana przez spółkę z Grupy PROJPRZEM, PROJPRZEM Budownictwo Sp. z o.o., w ramach konsorcjum, którego spółka zależna jest liderem.

„Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i bogatej wiedzy o branży budownictwa, proponujemy odbiorcom najwyższy standard świadczonych usług i rozwiązania dopasowane do ich potrzeb. Zalety te zostały docenione przez kolejnego inwestora, który powierzył spółce PROJPRZEM Budownictwo budowę nowego obiektu o powierzchni  ponad 15 tys. m2” –  powiedział Dariusz Paprzycki, Prezes Zarządu PROJPRZEM Budownictwo Sp. z o. o.

W ramach konsorcjum na generalne wykonawstwo umowy z Luvena S.A. w formule „zaprojektuj i wybuduj”, PROJPRZEM Budownictwo wystąpi w roli lidera, realizując kompleksowo większość prac. W pierwszym etapie inwestycji zostanie wybudowana hala o powierzchni ok. 15,2 tys. m2. Dodatkowo zaplanowana jest budowa zewnętrznej przestrzeni biurowej i infrastruktury parkingowej. Realizacja inwestycji przewidywana jest na okres ok. 12 miesięcy. Luvena S.A. to polskie przedsiębiorstwo przemysłu chemicznego. Jest producentem nawozów i impregnatów do drewna.

134

To kolejna duża umowa inwestycyjna spółki z Grupy PROJPRZEM w ostatnim czasie. We wrześniu br. PROJPRZEM Budownictwo Sp. z o.o. podpisała umowę ze Starion Poland Sp. z o.o. na generalne wykonawstwo hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni użytkowej ok. 9,5 tys. m2, wraz z częścią biurową i infrastrukturą techniczną, w Biskupicach Podgórnych, na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Kontrakt opiewa na kwotę prawie 27,6 mln zł. Będzie to największa w Europie fabryka baterii do samochodów elektrycznych. Planowany termin otwarcia obiektu to kwiecień 2018 r. Starion Poland Sp. z o.o. to producent plastikowych obudów do baterii pojazdów elektrycznych. Firma współpracuje m.in. z LG Chem.

kopanie

Podpisane kontrakty wzmocnią przychody segmentu budownictwa przemysłowego. Działalność ta w Grupie PROJPRZEM zostało reaktywowana w 2017 r. Jej przychody za I półrocze 2017 r. wyniosły 3,1 mln zł.

Budownictwo przemysłowe to działalność z której historycznie wywodzi się Grupa PROJPRZEM. Od ponad 60 lat projektuje i buduje obiekty w wielu segmentach rynku, oferując inwestorom indywidualne podejście do każdej inwestycji i zapewniając obopólną satysfakcję z partnerskiego prowadzenia procesu budowy. Solidne podstawy finansowe, poparte przejrzystością wyników spółki notowanej na GPW zapewniają bezpieczeństwo prowadzonych inwestycji. Działalność została zintensyfikowana po dołączeniu spółki do Grupy Kapitałowej IMMOBILE, a w związku z jej szybkim rozwojem powołano dedykowaną budownictwu przemysłowemu spółkę zależną – PROJPRZEM Budownictwo. Operuje ona w oddziałach w Poznaniu i Bydgoszczy, gdzie dzięki pozyskaniu własnej, doświadczonej kadry technicznej, działania operacyjne zostały szybko reaktywowane poprzez sprawną realizację nowych umów.

 
Nowe narzędzie zakupowe i odświeżona strona internetowa spółki PROMStahl
Projprzem Budownictwo finalizuje kolejną inwestycję przemysłową