MODULO LS to jeden z naszych topowych produktów, który świetnie rozwiązuje problemy z parkowaniem m.in. na osiedlach mieszkaniowych. Przedstawiamy film z realizacji Modulo Parking w inwestycji deweloperskiej Platanowy Park w Bydgoszczy.

Film przedstawia działanie i sposób użytkowania półautomatycznych platform parkingowych Modulo LS. Jest to system platform parkingowych niezależnych oferujący do trzech poziomów parkowania pojazdów – podziemny, na poziomie zero oraz nad ziemią. Dzięki możliwości zainstalowania systemu przesuwnych bram oraz pełnej automatyzacji nie ma konieczności wysiadania z pojazdu aby przywołać przypisaną do użytkownika platformę (można to zrobić na przykład przy pomocy indywidualnego pilota). Platformy parkingowe wykorzystując niewielką powierzchnię pozwala w łatwy sposób podwoić ilość dostępnych miejsc parkingowych bez konieczności rozbudowy budynku w górę. Urządzenie dedykowane jest do wszelkich hal garażowych i garażów podziemnych.

Ten rodzaj systemu jest jednym z trzech zastosowanych w oddanym do użytkowania II etapie największego nowo budowanego osiedla w Bydgoszczy – Platanowym Parku. W sumie, zastosowano tu platformy MODULO, które pozwoliły na przygotowanie łącznie aż 119 miejsc postojowych. Platformy parkingowe są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, z którego korzystają architekci i deweloperzy nie tylko w Polsce, ale na i całym świecie.

Wielu deweloperów szuka dziś odpowiedzi na pytanie, jak zwiększyć ilość miejsc postojowych bez konieczności anektowania dodatkowej przestrzeni. – Platanowy Park jest inwestycją, która wymaga od nas wielu nowoczesnych rozwiązań – mówi wiceprezes zarządu CDI Konsultanci Budowlani Andrzej Witkowski. – W II etapie oddaliśmy do użytkowania aż 195 mieszkań, a platformy MODULO pozwoliły nam przygotować odpowiednią liczbę stanowisk w hali garażowej – dodaje.

Wózki paletowe Promlift (video)
Prezentacja wynikowa Grupy PJP Makrum - 2020 rok