Rok 2018 w Bydgoszczy nosił miano Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego. Z tej okazji Miejskie Centrum Kultury zorganizowało szereg akcji mających na celu promocję lokalnego przemysłu i jego bogatej historii. Rok ten zbiegł się z okrągłymi, 150-tymi urodzinami MAKRUM – jednej ze sztandarowych przemysłowych marek związanych z miastem.

fot.: Miejskie Centrum Kultury

18 lutego w siedzibie Miejskiego Centrum Kultury odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące Rok Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego i wszystkie akcje podejmowane w minionym roku celem przybliżenia industrialnej historii Bydgoszczy. Nie mogło zabraknąć tu przedstawicieli MAKRUM – producenta maszyn krusząco-mielących, związanego od 150 lat z miastem.

fot.: Miejskie Centrum Kultury

fot.: Miejskie Centrum Kultury

W ciągu minionego roku MAKRUM partnerowało Miejskiemu Centrum Kultury w jego akcjach. Jednym z wydarzeń które odbiło się lokalnie szerokim echem był TehoFest, promujący Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy. W jego ramach zorganizowano spektakl, który odbył się na terenie fabryki MAKRUM na bydgoskim Osiedlu Leśnym.

Wzięliśmy również udział w tworzeniu informatorów opisujących wyjątkowe historie bydgoskich marek. Obszerna publikacja dotycząca MAKRUM wydana została na początku bieżącego roku w książce Czytanki Miejskie: Zeszyt 8, Opowieści bydgoskiego przemysłu. Poniżej publikujemy naszą historię, jednocześnie zachęcając do sięgnięcia po całą broszurę i zapoznanie się z innymi opowieściami o rozwoju biznesu przemysłowego na przestrzeni lat.

(kliknij aby powiększyć)

źródło: Czytanki Miejskie: Zeszyt 8, Opowieści bydgoskiego przemysłu, pod redakcją Emilii Walczak, Miejskie Centrum Kultury, Bydgoszcz 2019

MODULO podsumowuje Targi Budma
PROJPRZEM MAKRUM z awansem w konkursie Złota Strona Emitenta