W najnowszym numerze magazynu Administrator – pisma poświęconego branży zarządzania i utrzymania nieruchomości oraz nowym inwestycjom – znaleźć możemy wpis przybliżający ideę automatycznych systemów parkingowych MODULO, produkowanych w fabryce spółki PROJPRZEM w Koronowie. Prezentujemy fragment artykułu, a aby zapoznać się z całością zachęcamy do lektury magazynu Administrator.

???

„Zarówno w miastach, jak i na miejskich osiedlach każdego roku przybywa samochodów, czego efektem jest brak miejsc parkingowych. Czy rozwiązaniem tego problemu mogą być Systemy Parkingowe MODULO?

– Jakie są Państwa systemy i co je wyróżnia?

Nasze systemy to z pewnością produkt nietypowy, futurystyczny i jak dotąd rzadko spotykany w Polsce, ale zyskujący według naszych obserwacji coraz większe grono zainteresowanych. W swojej ofercie mamy zarówno systemy zależne, w których konieczny jest wyjazd samochodu z dolnej platformy, by pojazd z górnej mógł opuścić system parkingowy, jak i niezależne, gdzie pojazdy mogą opuścić system niezależnie od siebie. To, co szczególnie wyróżnia nasze produkty, to całkowicie polska produkcja, w zakładach w Bydgoszczy.

Z naszego doświadczenia i ostatnich kontraktów wynika, że np. deweloperzy chętniej wybierają systemy niezależna, np. MODULO Platforms lub MODULO Slope – to idealne rozwiązanie dla gospodarstw domowych posiadających dwa samochody. Z kolei w przypadku parkingów dla większej liczby samochodów niewątpliwie sprawdzi się system MODULO Multi. Jest to system modułowy, który może być dopasowany dokładnie do wymagań Klienta, zapewniając mu tyle miejsc, ile potrzebuje. Warto podkreślić, że parking, który mieści 25 aut, zajmuje tylko pięć miejsc parkingowych, cała reszta znajduje się na ziemią, tak jak w przypadku klasycznego parkingu poziomego. Różnica jest jednak w cenie, ponieważ System Parkingowy MODULO Multi będzie o wiele tańszy od klasycznego parkingu poziomowego.

– Czym charakteryzują się poszczególne systemy i na jaką liczbę samochodów są przewidziane?

MODULO to siedem podstawowych systemów w kilku różnych konfiguracjach (…) W zależności od potrzeb danego klienta dostosowujemy nasz gotowy system do konkretnych wymagań. Klientom indywidualnym, którzy mają ograniczone miejsce na budowę garażu, a chcą pomieścić dwa samochody, proponujemy system Slant, Single Platforms lub Scissor. W przypadku deweloperów, szpitali czy hoteli, kiedy konieczne jest umieszczenie na dwóch miejscach parkingowych czterech samochodów, oferujemy system Dual Platforms lub Dual Slope. Otrzymaliśmy również kilka zapytań od salonów samochodowych, które nie tylko chciały przechować zamówione pojazdy Klientów, ale i wyeksponować nowe modele – wówczas polecamy system MODULO Multi 9. W przypadku dużego parkingu zewnętrznego , którego zadaniem jest przechowanie 25 samochodów lub więcej na wielu poziomach, zalecimy system MODULO Multi 25 (…)

twin

– W jaki sposób umieszczane są pojazdy na wyższych piętrach?

Jeśli chodzi o parkowanie na poziomie pierwszym, w przypadku systemów na dwa lub cztery pojazdy (…) jest to system hydrauliczny ze specjalnymi czujnikami oraz zabezpieczeniami mechanicznymi. Natomiast w przypadku systemów bardziej rozbudowanych, takich jak MODULO Multi, sposób parkowania oparty jest na przesuwie bocznym dzięki zastosowaniu silników elektrycznych oraz ruchu pionowym poprzez hydrauliczno-mechaniczny system ruchu pionowego.

– Czy parkowanie jest bardzo czasochłonne?

Parkowanie jest niezwykle proste i zajmuje dosłownie kilka sekund, a w przypadku systemów Multi sekund kilkanaście lub kilkadziesiąt. Choć podejrzewam, że  na to pytanie szerzej odpowiedzieliby nasi pracownicy, ponieważ większość dostępnych systemów parkingowych jest codziennie użytkowana na naszym placu testowym w Bydgoszczy.

– Jak kształtują się koszty na jedno miejsce parkingowe w poszczególnych systemach?

Dzięki własnemu parkowi produkcyjnemu w Bydgoszczy jesteśmy w stanie zaproponować bardzo konkurencyjne ceny w stosunku do wysokiej jakości wykonania. Jest to spowodowane w pełni polską produkcją jak i miejscowym serwisem urządzeń. (…)”

Więcej w nr 7-8/2017 magazynu Administrator

Prezentacja Inwestorska PROJPRZEM S.A.
MAKRUM Project Management spółką zależną PROJPRZEM S.A.