Granulator GDA3 jest urządzeniem przeznaczonym do wykonywania usług, kompaktowa konstrukcja umożliwia łatwy transport urządzenia pomiędzy różnymi punktami pracy. Maszyna zawiera zestaw urządzeń niezbędnych do granulacji destruktu za pomocą ładowarki oraz wagę taśmową do rozliczeń. Aktualnie nasi konstruktorzy prowadzą testy z użyciem destruktu.
Granulator destruktu asfaltowego to unikalna, nowoczesna i pro-ekologiczna kruszarka do frezowiny asfaltowej. Charakteryzuje się ona wysoką wydajnością i niską energochłonnością. Nowoczesna technologia i wykorzystanie wyselekcjonowanych, specjalnie zaprojektowanych podzespołów gwarantuje pracę w każdej temperaturze i warunkach pogodowych. Urządzenie to zostało zaprojektowane wg. najnowszych trendów materiałowych, zapewniając maksymalnie długie cykle używania części eksploatacyjnych oraz pozostawiając dużą ergonomię podczas użytkowania i serwisowania. Dodatkowym atutem granulatora destruktu asfaltowego jest pełna regulacja szczelin i nastaw walców pozwalająca na uzyskiwanie pożądanego granulatu asfaltowego. Granulator Destruktu Asfaltowego ma budowę modułową. Dzięki temu może być elementem linii produkcyjnej granulatu, zarówno w wersji stacjonarnej jak i na platformach mobilnych. Maszyna jest odpowiedzią na najnowsze wyzwania stawiane w przedmiocie modernizacji infrastruktury drogowej i nieustannie zaostrzających się norm ekologicznych.
W 2017 r. Rada Ministrów wydała rozporządzenie dotyczące gospodarowania niektórymi składnikami Skarbu Państwa, na którego mocy GDDKiA otrzymała możliwość przekazywania jednostkom samorządu terytorialnego zbędnych materiałów, np. pochodzącego z remontów dróg destruktu asfaltowego. Prawodawstwo w tym zakresie i trendy rynkowe od dawna monitorowane były przez specjalistów spółki PROJPRZEM MAKRUM, poszukujących sposobów na odświeżenie oferty marki MAKRUM – producenta maszyn krusząco-mielących z ponad 150-doświadczeniem. W ten sposób powstał GDA – Granulator destruktu Asfaltowego, który stanowi pełnowartościowy budulec stosowany w sektorze budowy i modernizacji infrastruktury drogowej. Szybko rozwijająca się technologia produkcji mieszanek bitumicznych, powoduje, że mieszanki z zawartością destruktu asfaltowego są szeroko stosowane na świecie. Trend ten wspierają europejskie dyrektywy dot. wykorzystania odpadów przemysłowych oraz prawodawstwo niektórych krajów (np. Wielkiej Brytanii, gdzie wprowadzono opodatkowanie składowania odpadów).